Bayern barazoi 2:2 me Stuttgartin të shtunën në Allianz Arena pasi pësoi një gol në kohën shtesë dhe ishte barazimi i tretë radhazi në fillim të kampionatit. Pas gjashtë xhirove, Bayern është i treti në tabelë me dy pikë më pak se Union Berlini kryesues, dhe një lojë aspak bindëse.

Bild shkruan se situata nuk është më e mira as në dhomën e zhveshjes, ku dyshohet se lojtarët kryesorë i kthejnë shpinën Julian Nagelsmann dhe e kanë inat që i kritikon vazhdimisht hapur dhe në të njëjtën kohë ai nuk dëshiron të marrë pjesë në përgjegjësi mbi veten e tij, përcjell Korneri.net

Bild shkruan se pas ndeshjes me Stuttgartin, lojtarët më me përvojë Manuel Neuer, Joshua Kimmich dhe Leon Goretzka u larguan nga stadiumi pa thënë asnjë fjalë, gjë e pazakontë dhe një nga të paktët që bëri një deklaratë ishte Thomas Muller.

Të gjithë duhet ta shikojnë njëri-tjetrin në sy

“Jam i zemëruar me veten time dhe me të gjithë ne. Të gjithë duhet të shikohen në pasqyrë dhe të mendojnë për veten e tyre. Të gjithë, nga i pari tek i fundit,” tha Muller ndërsa Julian Nagelsmann thërriste përsëri individët në ekipin e tij pas ndeshjes. :

“Na mungonte agresiviteti. Ne rrezikuam shumë pak dhe ishim pak të pangopur në sulm. Kishim tre raste të mëdha që duhej të shënonim, por Musiala, Gnabry dhe Sane nuk reaguan mirë në ato situata”.

Bild pretendon se lojtarët filluan të dyshojnë në Nagelsmann dhe taktikat e tij pasi Bayern kaloi tre xhiro pa fitore në kampionat, gjë që është me të vërtetë një gjë e rrallë. Drejtori sportiv Hasan Salihamidžić doli në mbrojtje të Nagelsmann-it dhe tha se Nagelsmann ende po mësohet me një klub si Bayerni dhe se nuk ka pasur kurrë një ekip të tillë në duart e tij.

Kjo nuk është hera e parë që lojtarët e Bayernit të drejtuar nga yjet kryesore i kthejnë shpinën trajnerit. E njëjta gjë ishte edhe me Pep Guardiolën, Carlo Ancelottin dhe Niko Kovac. Mediat gjermane shkruajtën më pas se lojtarët filluan të “grushtojnë” ata trajnerë kur ata nuk iu përgjigjën më. Në fund, menaxhmentit nuk i mbeti gjë tjetër veçse t’i pushonte nga puna. /Korneri.net

Artikulli paraprakChristian Mba për herë të dytë fiton çmimin “Ylli i Javës” 
Artikulli tjetërRomano: Leipzig refuzoi ofertën e Chelseat për Gvardiol sepse ai pret një klub tjetër