KB Peja ka fituar ndeshjen e sontme ndaj Kumanovës me rezultat 84:68 në kuadër të Balkan League, në një ndeshje të cilën e dominoi në mënyrë apsolute.

Duhet theskuar se lojtari më i mirë i ndeshjes padyshim se ishte, Cameron Rundles, i cili vetëm në periudhën e dytë shenoi 19 pikë.

Duhet theksuar se më efikaset te Peja sonte ishin Rundles 25 dhe Veseli 22, kurse te Kumanova u dalluan Brown 19 dhe Mijatovic 16 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Bologna – Milan
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Montella në rrezik, ja kush është duke përcjellur nga afër Bologna – Milan