Besiktas' Turkish forward Cenk Tosun (R) celebrates after scoring a goal next to Monaco's Italian defender Andrea Raggi during the UEFA Champions League Group G football match between Besiktas and Monaco on November 1, 2017, at the Vodafone Park in Istanbul. / AFP PHOTO / Bulent Kilic (Photo credit should read BULENT KILIC/AFP/Getty Images)

Besiktas dhe Monaco kanë barazuar sonte në takimin e parë të mbrëmjes ne Grupin G me rezultat 1:1, shkruan “Korneri.net”.

Fillimisht Monaco kaloi në epërsi përmes Lopes, por rezultatin përfundimtar e vulosi Tosun nga penalltia.

Pas këtij barazimi, vetëm ndonjë çudi e madhe do të bënte që Besiktas të eliminohej pasi kryeson grupin me dhjetë pikë, kurse Monacos renditet në vendin e fundit me 2 pikë të tubuara me shumë pak gjasa për të kaluar tutje, por duke shpresuar që avanturen evropiane ta vazhdojë një rang më poshtë të garave për klube, pra në Europa League./Korneri.net.

Artikulli paraprakDeklasohet Sigal Prishtina, vjen humbja e parë
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Napoli – Manchester City