Klubi i famshëm turk, Besiktas, ka arritur marrëveshjen me Interin për transferimin e Gary Medel.

Kartoni i 30-vjeçarit i ka kushtuar klubit turk 2.5 milionë euro. Medel i bashkohet kampionëve të Turqisë, duke përfituar 2.3 milion euro në sezon.

Mbrojetësi do të udhëtojë nesër për në ikryeqytetin turk, ku fillimisht do të kryejë vizitat mjekësore e më pas do të bashkohet me ekipin e ri.

 

Image

Artikulli paraprakLiridon Mirena kthehet te Kek-u: “Korneri.net” bëri intervistë eksluzive me të
Artikulli tjetërDortmund gjobit dhe pezullon Dembele