Lajmi i fundit që po qarkullon nëpër mediat e ndryshe kosovare se Besart Berisha do të jetë në përbërjen e Kosovës në ndeshjen e dytë kualifikuese për botërorin Rusia 2018, kundër Kroacisë, nuk janë të vërteta apo më saktë, ai nuk mund të luajë këtë ndeshje për Kosovën.

Edhe pse lajmin e ka konfirmuar njeriu i dytë i FFK-së, Agim Ademi, një gjë e tillë nuk ka gjasa të ndodh pasi ka shumë gjëra që do të duhet të rregullohen derisa Besarti të ketë të drejtë lojë dhe mundësi për Kosovën.

Redaksia jonë ka marr një lajm të sigurë nga të afërmit e Besartit i cili ka thënë se para vitit 2017, nuk mund të luajë për Kosovën asnjë ndeshje, dhe çdo gjë rreth kësaj kësaj do të mësohet më saktë në vitin e ri, andaj kundër Kroacisë është e sigurtë..Besart Berisha nuk do të luajë.

 

 

Artikulli paraprakTronditet bota e futbollit, futbollisti anglez ndërron jetë në fushë
Artikulli tjetërPritet garë spektakolare në Singapur