Skuadra pejane e Besës ka treguar formë të lartë në takimin e sotëm në Superligë, pasi mposhti kampionin Feronikelin me rezultat 1-2, në një ndeshje të hapur dhe me plotë raste shënimi.

Fillimisht ishin kampionët ata që kaluan në epërsi me golin e Behar Maliqit, i cili shënoi nga penalltia, kurse rikthimin e madh në këtë ndeshje e bëri më i miri në fushë Xhevdet Shabani, i cili volusi rezultatin përfundimtar, Feronikeli – Besa 1-2.

Artikulli paraprakLiverpool “kush?”, Chelsea fitoi sërish
Artikulli tjetërDrenica fitoi ndaj Lirisë falë Granit Arifajt