Besa e Pejës është finalsite e sivjeme e Kupës e Kosovës në futboll, pasi deklasoi Trepçën në ndeshjën e dytë gjysmëfinale me rezultat 6-0 në “Shahin Haxhiislami”.

Gjithçka ishte e lehtë për Besën sot, pasi shumëheret e gjeti golin e avantazhit. Seria e golave pejane u hap nga dy golat Xhevdet Shabani, për të vazhduar me Sheqerollin, Karahodën e sulmuesin e rrezikshëm Kastriot Rexha.

Besa në finale do të takohet me skuadrën e Llapit.

Artikulli paraprakMafia e basteve, Dortmundi, UEFAdridi dhe zemërimi bavarez
Artikulli tjetërLlapi me meritë kaloi në finale të Kupës