Mesfushori portugez Bernardo Silva do të jetë futbollist i ri i Manchester City. 22-vjeçari i cili shpërtheu në këtë edicin në fanellën e Monacos, të premtën do të udhëtojë nha Mallorca në Manchester për vizita mjekësore, shkruan Korneri.net.

Monaco dhe Man.City janë dakorduar që plejmejkeri portugez të transferohet në Etihad për rekord 60 milionë funte (afro 69 milionë euro). Silva ka kontriubuar shumë në triumfin e Monacos në Ligu1, titull që i kishte munguar plotë 17 vjet pasi shënoi 8 gola dhe 9 asistime./Korneri.net

Artikulli paraprakCity revulucion në skuadër: I tregohet dera shumicës prej yjeve
Artikulli tjetërAubameyang kërkon largimin nga Dortmundi! Tre destinacionet e tij