Fantazisti i skuadrës së Fiorentinës, Federico Bernardeschi, dukët që nuk do të mbetet gjatë të Fiorentina, pasi ofertat për të janë të shumta nga klube italiane dhe evropiane, shkruan “Korneri.net”.

Nga shumë kush në Itali, e ardhmja e Bernardeschi konsiderohet si e njejtë me të legjendës italiane, Roberto Baggio, i cili nga Fiorentina i transferua te Juventus, kështu që në bazë të këtyre krahasimeve, mund të ndodhë shumë lehtë që superylli i “viola-s” ta zgjedh pikërisht kampionin dhe liderin aktual si skuadër të së ardhmës.

Artikulli paraprakLiverpool kaloi me sukses për vrime të gjilpërës
Artikulli tjetërMourinho jep urdhër, United me ofertë “bombastike” për Ibrahimovic