Bernard Berisha është dukut mjaft i mërzitur pas humbjës bindëse nga Kroacia. Sipas pejanit është mirë që kjo i ndodhi Kosovë tani, pasi në të ardhmen skuadra duhet të këndellet dhe të luajë shumë më kujdesshëm në ndeshjet e rradhës. Interesant ishte fakti se Berisha, pohoi për SuperSport Kosova se ai ishte lojtari më i dobët në fushë sonte.

“Ma mirë që na ndodhi kjo tani që në ndeshjet tjera të paraqitemi sa më mirë që të tregojmë vlerat tona në grup dhe jo si individ.

” Kjo ndeshja do të na ulë në tokë pasi këtu janë të gjithë talentet por që grupin duhet forcuar më shumë. Më mirë që ndodhi kjo sot pasi me Ukrainën duhet të kemi tjetër paraqitje. Duhet të luajmë si grup”, u shpreh Berisha për SuperSport Kosova.

Artikulli paraprakMunishi: Unë me Hajvalinë s’do i pranoja 6 gola nga Kroacia
Artikulli tjetërLlullaku tregon emocionet e rikthimit në Kombëtare