Një ditë para ndeshjes së kthimit çerekfinal ndërmjet Napolit dhe Milanit, shumë njohës po flasin për rikthimin e Victor Osimhen nga lëndimi.

Ai do të jetë i gatshëm për 90 minutat e zjarrtë në stadiumin “Maradona”, por për ekspertin dhe ish-legjendën italiane dhe të Interit, Beppe Bergomi, Osimhen nuk është shpëtimtari i vërtetë i Napolit, pasi sipas tij dy mungesat kryesore janë lojtarët tjerë, përcjell Korneri.net

“Shoh qe i gjithe qyteti i Napolit, ekipi, trajneri, stafi, janë të kapur fort pas Osimhen dhe rikuperimin e tij ndaj Milanit. Sigurisht, është një sulmues i fortë dhe që udhëheq, por janë duke u gabuar totalisht nëse mendojnë ashtu.

Më kujtojnë kohën kur te Interi mendonin se Ronaldo Fenomeni do të zgjidhte të gjitha problemet dhe sikur i shtohet pesha e përgjegjësia atij. Napoli është duke folur vetëm për Osimhen, por në fushë për mua humbasin jashtëzakonisht shumë me mungesat e Kim dhe Anguissa…

E them këtë sepse janë dy lojtarët më të fortë fizikisht që ka Napoli dhe skuadra e Spallettit vuan fizikisht nëse përballë ka një ekip që ushtron presing të fortë. E ka vuajtur edhe vjet Napoli këtë fakt me ekipet fizike. E vuajti edhe ndaj Interit.

Milani nuk ka frikë të të vijë të marë topin në zonën tënde dhe të te ushtrojë presing të madh, tenton dyluftimet dhe në duelet individuale është i vendosur”, ka thënë Bergomi.

Artikulli paraprakVdes ish-lojtari i Betis
Artikulli tjetërBayern transferon lojtarin e Leipzig