Real Madrid e fitoi me meritë derbin l9kal ndaj Atl.Madrid.

Mbretërit festuan me rezultat 2-0, me golat që inshënuan Casemiro dhe Carvajall apo portieri Oblak, pasi topin e kthyer nga shtylla pingule, ai me trup e dërgoi topin në rrjetë, shkruan Korneri.net

Edhe pse në ndeshje të mëdha jemi.mësuarvta shohim francezin Karim Benzema duke shënuar gol, megjithatë ai këtë herë nuk ia doli. Nëse nuk shënoi gol, së paku pati një mbrëmje speciale për shkak se bëri paraqitjen e tij të 528, duke e lënë mbrapa vetës legjendën braziliane Roberto Carlos me 527. Presidenti Florentino Perez, u bëri nga një fanell speciale të dyve pas ndeshjes. /Korneri.net

Artikulli paraprakPlaçkitet shtëpia e Paolo Rossit, derisa ai varrosej
Artikulli tjetërLigue 1 derbi PSG-Lyon, Liverpool udhëton në Londër, Barça pret Levanten