Karim Benzema do të gjykohet për shantazh ndaj ish kolegut të kombëtares Mathieu Valbuena.

Rasti është i vjetër që pesë vite, ndërsa kjo dyshe e gjetën veten në qendër të një skandali seksual. Benzema e shantazhoi Valbuenën me një kasetë seksi, pas së cilës u arrestua. Ai shpejt u la i lirë, pas së cilës ai u deklarua fajtor. Ai gjithashtu i kërkoi falje Valbuenas, që mund ta ndihmojë atë në gjykatë, përcjell Korneri.net

Sidoqoftë, Benzema duhet të paraqitet në seancë.

“Vendimi për të gjykuar Benzemën është absurd dhe mizor. Unë nuk kam asgjë kundër tij këtu,” tha avokati i Benzemës, Sylvain Cormier.

Ligji francez parashikon një dënim maksimal prej pesë vjetësh për veprën e zhvatjes. Benzema, siç shkruhej, me katër persona  dyshohet se i kërkuan Valbuenës midis 50 dhe 100 mijë euro në mënyrë që videoja e diskutueshme të mos botohej. Pasi gjithçka u lëshua në media më 2015, trajneri francez Didier Deschamps i dëboi ata të dy nga ekipi kombëtar.

Përveç qendërsulmuesit të Realit, katër persona të tjerë janë akuzuar. /Korneri.net

Artikulli paraprakLibrary Of SavePorno Com At Best Webcam Sites
Artikulli tjetërGjoni dhe Rapo, përforcimet e radhës te Drenica!