Jude Bellingham kalon nga Borussia Dortmund te Reali për një tarifë fikse prej 103 milionë eurosh dhe kompensimi me bonuse mund të arrijë në 130 milionë euro.

Me këtë rast dhe si paralajmërim për një verë të stuhishme në afatin kalimtar të futbollistëve, Mundo Deportivo publikoi listën me 10 lojtarë që pritet të ndryshojnë klubin për treshifrorë deri në fund të afatit kalimtar, shkruan Korneri.net

Joao Felix mund të kalojë nga Atletico te Newcastle, Kolo Muani nga Eintracht është dëshira e Bayern, PSG dhe Manchester United. Declan Rice i West Ham është në shënjestër të Bayernit dhe Arsenalit. Bruno Guimaraes nga Newcastle në Barcelonë. Harry Kane është dëshira e Real Madridit. Florian Wirtz i Bayer-it është në listën e një numri të madh klubesh. Kviča Kvaratškelia nga Napoli në Real. Shoku i tij i skuadrës Victor Osimhen është dëshira e Bayernit. Reali pas Kylian Mbappe.

Gazeta katalanase ka përfshirë një futbollist kroat në një shoqëri kaq të shquar: “I riu kroat  Joshko Guardiol konsiderohet një mbrojtës që do të jetë më i miri në botë në të ardhmen e afërt. Ai aktualisht është në Leipzig, por nuk do të qëndrojë atje për shumë kohë. Transferimi më i mundshëm i tij është  te Manchester City për rreth 100 milionë euro”. /Korneri.net

Artikulli paraprakInzaghi nuk ka dyshime për formacionin e tij anti-Man.City
Artikulli tjetërMilan ka kontaktuar me agjentin e mesfushorit belg