Kanë përfunduar dy ndeshjet miqësore të programuara për mbrëmjen e sotme. Një sfidë me plot 6 gola në total ka qenë ajo mes Belgjikës dhe Meksikës, që përfundoi 3-3.

Për Belgjikën shënuan Hazard dhe Lukaku dy herë, ndërsa për Meksikën realizuan Guardado dhe dy golat e Lanzanos.

Në barazim 0-0 ka përfunduar edhe ndeshja tjetër miqësore, ajo mes Polonisë dhe Uruguajit.

Artikulli paraprakSuedia “makth” për Italinë, fitoi betejën e parë
Artikulli tjetërFranca me gjysmë force mposhti Uellsin