Belgium's Romelu Lukaku (R) controls the ball if front of Cyprus' defenders during the World Cup 2018 Europe qualifying football match Cyprus versus Belgium on September 6, 2016 at the GSP Stadium in Nicosia. / AFP / Sakis Savvides (Photo credit should read SAKIS SAVVIDES/AFP/Getty Images)

Belgjika ishte befasia e mbrëmjes, pasi ndau pikët me Greqinë, pas barazimit 1-1.

Grekët kaluan në epërsi për Mitroglout. Dhe shifrat më pas i barazoi Lukaku.

Tachtsidis dhe Kapino u përjashtuan nga ndeshja pasi u ndëshkuan me nga dy kartonë të verdhë.

Artikulli paraprakKampionët e Evropës pa asnjë problem përballë Hungarisë
Artikulli tjetër“Gjelat” nuk patën telashe në udhëtim