Në konferencën për shtyp para se përfaqësuesja e Kosovës të udhëtojë drejtë Finladës për ndeshjen e parë dhe historike kualifikuese për Kampionatin Botëror, Rusis 2018, në hotel Emerald është mbajtur konferencë për shtyp, në të cilën përzgjedhësi Albert Bunjaki bëri publike listën e futbollistëve të ftuar për Finlandë.

Në këtë konferencë përveç tij ishte edhe kapiteni Samir Ujkani dhe krerët e lartë të FFK-së, Fadil Vokrri kryetar, dhe Eroll Salihu sekretar. Pas shumë diskutimesh dhe pyetjesh që kishin gazetarët, në fund të kësaj konference Bunjaki bëri të ditur të gjitha emrat e lojtarëve që do të udhëtojnë në Finlandë.

Të ftuarit:Granit Kolshi, Flamur Neziri, Fanol Përdedaj, Leart Paqarada, Avni Pepa, Alban Pnishi, Bajram Jashanica, Ardian Ismajli, Benjamin Kololli, Eroll Zejnullahu, Hekuran Kryeziu, Bernard Berisha, Besar Halimi, Bersant Celina, Valmir Sylejmani.

Futbollistet që janë në pritje nga momenti në moment: Samir Ujkani, Amir Rrahmani, Enis Alushi, Alban Meha, Milot Rashica, Herolind Shala, Albert Bunjaku, Vedat Muriqi, Valon Berisha, Sinan Bytyqi

lista bunjaki

Artikulli paraprakQetësi! Po flet Thierry Henry
Artikulli tjetërChelsea kthen lojtarin në Premier League