Paulo Dybala u duk qartësisht i mërzitur, kur Allegri e ka zëvendësuar në minutën e 23-të të pjesës së dytë gjatë ndeshjes me Udinesen.

Duket se është hapur një çështje. Gjatë një ndeshjeje të çmendur, kur Juventusi fitoi 6-2 me 10 vetë, ka edhe një mister: çfarë thotë Dybala në momentin e zëvendësimit me Douglas Costa? Diçka pëshpërit, edhe pse nuk është një rebelim, pasi lojtari shkon dhe ulet në stol me shokët e skuadrës.

Ajo që argjentinasi ka thënë ngre disa pikëpyetje, por gjithçka e mbulon fitorja e Juventusit me 10 vetë.

Artikulli paraprakDy shqiptarë në formacionin më të mirë të javës në Zvicër
Artikulli tjetërMilan në telashe: Bonucci mungon ndaj Juventus