Kreu i FFK-së, Agim Ademi ishte dënuar me nëntë muaj burg nga dy shkallët e gjykatës pasi doli fajtor në rastin ku u akuzua se kishte mashtruar një person në vlerë 30.000 euro.

Por Indeksonline, në burime brenda Federatës merr vesh se gjykata Supreme e ka rikthyer lëndën në rigjykim.

Agim Ademi dhe sekretari Eroll Salihu iu kanë treguar punëtorëve brenda Federatës dhe përfaqësuesve të disa klubeve se shumë shpejt do të rikthehet në rigjykim.

Indeksonline ka kontaktuar me numrin një të Federatës ku e ka pyetur nëse ka pranuar ndonjë vendim të tillë.

Agim Ademi ka thënë se deri në këto momente nuk ka pranuar ndonjë vendim por vetëm nëse është marrë gjatë orës së mbrëmjes.

Indeksonline e ka pyetur Agim Ademin se si ka mundësi kjo pasi që lënda ende nuk i është derguar gjykatësit.

Kryetari nuk i është përgjigjur kësaj pyetje dhe e ka ndalur telefonin.

Kujtojmë se statuti i FFK-së nuk lejon që një person i dënuar të mbaj pozita udhëheqëse. /IndeksOnline/

Artikulli paraprakKy pritet të jetë mesfushori i ardhshëm i Milanos
Artikulli tjetërKapiteni vazhdoi kontratën