Një lajm shumë interesant vjen nga Anglia, e që ka befasuar të gjithë. Portieri argjentinas Willy Caballero i cili tashmë nuk llogaritet nga Pep Guardiola pas ardhjes së Ederson, e ka derën e hapur që të largohet. Mirëpo, 35-vjeçari duhet se do të ketë klub të madh sërish edhe pse dihet vetëm portiere i dytë te Chelsea, shkruan Korneri.net.
Kampioni aktual i Anglisë po e fton atë që t’i bashkohet gjatë verës duke qenë portiere rezervë i Courtois, sepse edhe Chelsea po e largon Asmir Begovicin. /Korneri.net

Artikulli paraprakNainggolan dhe Roma po bëhet gati për…
Artikulli tjetërTreshja e madhe angleze pas mbrojtësit grek!