Rezultati i pabesueshëm 8-4 që vulosi sfidën Borussia Dortmund-Legia Warszawa ka hyrë menjëherë në faqet e historisë së futbollit.

Por sipas UEFA-s 12 golat e shënuar në “Signal Iduna Park” janë një shifër rekord për Ligën e Kampioneve dhe jo për të gjitha kompeticionet e saj. Ndërkohë UEFA ka renditur ndeshjet me më shumë se 12 gola të shënuar:1963/64, Kupa e Kupave: Sporting (Por)-APOEL (Cyp)

16-11965/66, Kupa e Panaireve: Cologne (Ger)-US Lussemburgo (Lux)

13-01969/70, Kupa e Kampioneve: Feyenoord (Ola)-KR Reykjavik (ISL)

12-21971/72, Kupa e Kupave: Chelsea (Eng)-Jeunesse Hautcharage (Lux)

13-01976/77, Kupa e Kupave: Levski-Spartak Sofia (Bul)-Reipas Lahti (Fin)

12-21984/85, Kupa UEFA: Ajax (Ola)-Red Boys Differdange (Lux) 14-0 e përfshirë në Kupën UEFA (më pas në Europa League), por nuk është njohur nga UEFA.

Artikulli paraprakEtrit Berisha në formacionin e javës në Serie A
Artikulli tjetërAi momenti kur ish-futbollisti vdes në transmetim direkt