Trajneri portugez i skuadrës italiane Fiorentina, Paulo Suosa, gjatë një interviste për mediat italiane ka thën se nuk presin përforcime gjatë janarit dhe nuk e ka mohuar mundësinë që të ketë largime nga ekipi.

“Jemi në formë të mirë. Fitorja ndaj Juventus na ka dhënë besim. Jemi ekip që mund të iu prishim punë të gjitha skuadrave. Sa i përket merkatos, ne nuk presim përforcime gjatë këtij muaji, por nuk mund te them që s’do të ketë largime”, u shpreh Sousa.

Artikulli paraprakKampionia dëmtohet duke dashur të respektojë rregulloret
Artikulli tjetërInter e sakrifikon Ranocchia-n për këtë supermbrojtës