Tenisti polak Hubert Hurkacz përgatiti një befasi të madhe sot.

Ai ka eliminuar nga Wimbledon, rusin Danilo Medvedev në pesë sete, pas një loje perfekte dhe shumë të luftuar nga fillimi, shkruan Korneri.net

Polaku, përndryshe lojtari i 17-të në renditjen e ATP, ishte më i mirë se Medvedev duke triumfuar në sete, 2: 6, 7: 6, 3: 6, 6: 3, 6: 3. Hurkacz takohet me Roger Federer në çerekfinale të turneut prestigjioz. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here