Wojciech Szczesny është shumë afër transferimit te kampioni aktual italian dhe finalisti i Ligës së Kampionëve Juventus, shkruan Korneri.net. Pas huazimit në dy vitet e fundit te Roma, portieri shumë cilësor polak do të rikthehet te Arsenali që duket se po e shet te Juventusi për rreth 20 milionë euro, kurse paga vjetore e tij do të jetë 4 milionë euro. Szczesny shihet pasardhësi i Buffon i cili edhe mund t’i befasoj të gjithë në rast se Juventus e fiton trofeun e Ligës së Kampionëve.

Artikulli paraprakCafu pranon të kthehet te Milan
Artikulli tjetërJuventus – Real Madrid, fakte dhe statistika që ndoshta nuk i keni ditur….