Klubi i futbollit elitar i SHBA-së, Inter Miami, pronari i shumicës së akcioneve i të cilit është David Beckham, ka pushuar nga puna ekspertin uruguajan Diego Alonso, 45 vjeç.

Miami përfundoi në vendin e 10-të në Konferencën Lindore në sezonin e saj të parë MLS dhe nuk arriti të kualifikohej për në raundin e parë të playoff-it, përcjell Korneri.net

“Ky ka qenë një vit i vështirë dhe një vendim shumë i vështirë për të gjithë, por ne besojmë se është hapi i duhur për klubin. Pritjet tona janë të mëdha,” tha Jorge Mas, një nga bashkëpronarët.

Mediat britanike spekulojnë se kandidati më i madh për vendin e lirë në stol është përzgjedhësi i ekipit kombëtar të femrave angleze, Phil Neville. Ish-shoku i ekipit të Beckham tashmë ka njoftuar se do të largohet nga Anglia kur skadon kontrata e tij në korrik. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here