Cristiano Ronaldo është shënjestra kryesore e David Beckham për skuadran e tij Miami, kur portugezi do t’i ketë 35 vjet.

Futbollisti më i famshëm në histori të Anglisë, shumë seriozisht mendon që ta sjell lojtarit më të mirë aktualisht në botë në kampionatin amerikan MLS te skuadra Miami, pasi zyrtarisht gjatë muajit që lam pas nisi punën në këtë klub amerikan, shkruan Korneri.net.

Ish anëtari i Man.United, Real Madrid, Milan, PSG dhe LA Galaxy, shpreson se se Ronaldo pas tri vitesh kur t’i ketë 35 vjet, mund të jetë atraktiv për klubin Miami dhe për tërë futbollit në SH.B.A-së.
Pa dyshim se Beckham është shumë i vetëdijshëm se një transferim i Ronaldos në MLS, do të rritte edhe më shumë popullaritetin në Amerikë.

“Unë shpresoj që të mos ikim larg nga njohja që kemi për ikonat globale që luajë në ligën tone pasi mund të na ofrojnë të gjitha llojet e vlerës dhe teknologjisë. Kjo nuk ka të bëjë vetëm në lidhje me shitjet e biletave dhe përfitimet komerciale, por frymëzon të rinjtë /Korneri.net

Artikulli paraprakDerbi i madh evropian zhvillohet në Santiago Bernabeu
Artikulli tjetërA është kjo vera më dëshpëruese e Barcelonës?!