compete in the Women's Diving Synchronised 10m Platform Final on Day 4 of the Rio 2016 Olympic Games at Maria Lenk Aquatics Centre on August 9, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

Për shumë arsyje dhe me të drejtë bazeni Olimpik në Rio, është mbyll përkohësisht të premten nga organizatorët e Lojërave Olimpike.

Era shumë e keqe dhe ngjyra e gjelbër e ujit, mjaftuan që më në fund ky bazen të mbyllet edhe pse është thënë disa herë se sportistët nuk kanë rrezik të garojnë, por ata ankohet se po u djegin sytë.

Po flitet se bazeni do të zbrazet dhe të mbushet për herë të dytë në mënyrë që të merr sërish ngjyrën e kaltër dhe sportistët (garuseit) të jenë më të qetë dhe me të koncetruar për gara.

Kjo është marria më e madhe ndonjëherë në Lojërat Olimpike prej se ato organizohen.

era

Artikulli paraprakKalendari i NBA, për Krishtlindje spektakël
Artikulli tjetër“Derby d’Italia” pas danezit fantastik [FOTO]