Bayerni i Mynihut nuk dëshiron të heqë dorë nga shërbimet e Ryan Gravenberch. Klubi kampion gjerman, që e bleu lojtarin e lindur në vitin 2002 nga Ajaxi një vit më parë për 18.5 milionë euro plus bonuse, ka refuzuar një ofertë shumë të rëndësishme nga Liverpooli, pavarësisht se ish-i i Ajaxit gjeti pak hapësirë ​​sezonin e kaluar dhe qëndroi në stol edhe në dy ndeshjet e para të sezonit që sapo ka filluar.

“Të kuqtë” kanë vënë në pjatë 48 milionë euro për të blerë mesfushorin, propozim i refuzuar nga Bayerni, i cili dëshiron ta mbajë futbollistin me çdo kusht.

Edhe pse Gravenberch, me pak hapësirë ​​në dispozicion, e ka bërë tashmë të qartë se dëshiron të largohet, klubi bavarez nuk ndryshon qëndrim.

/Supersport.al

Artikulli paraprakBallkani e deklasoi Bate-n, e meriton fazën e grupeve
Artikulli tjetërBarcelona e blindoi portën