Bayern Munchen e ka fituar ndeshjen e parë të eliminimit direkt ndaj Arsenalit me rezultat të thellë 5:1, në një ndeshje të cilën e dominio që nga fillimi e deri në fund.

Në fakt, në të gjitha aspektet e lojës skuadra e Ancelotti ishte më e mirë se ajo e Wenger.

Golat për bavarezët u shënuan nga Robben, Lewandowski, Alcantara (dy herë) dhe Mueller, kurse golin e vetëm për Arsenalin e shënoi Sanchez.

Artikulli paraprakReal Madrid bëri hap gjigant, por Insigne mbanë gjallë shpresën napolitane
Artikulli tjetërDoellman pritet të mos luajë për Kosovën në parakualifikime