MADRID, SPAIN - APRIL 18: Jerome Boateng of Bayern Muenchen (L) and Philipp Lahm of Bayern Muenchen (R) attempt to tackle Cristiano Ronaldo of Real Madrid (C) during the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between Real Madrid CF and FC Bayern Muenchen at Estadio Santiago Bernabeu on April 18, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Bayern Munchen e ka përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë, të cilën e humbi me rezultat 1:2, pasi sonte gjatë 90 minutave lojë e mposhti Real Madridin me te njejtin rezultat, kështu që me rezultat të përgjithshëm 3:3 dhe identik nga dy ndeshjet, gjysmëfinalisti do të mësohet pas vadhimeve.

Artikulli paraprakPërfunduan befasitë në Ligën e Kampionëve, Atl.Madrid eliminoi Leicester City-n
Artikulli tjetërRonaldoi shënoi nga (offside)