Bayern Munich do të përfitojë nga lirimi i ‘zinxhirëve’ të Pep Guardiolas këtë sezon, sipas ish mesfushorit Mehmet Scholl.

Bayern fitoi ndeshjen hapëse të Bundesligas me rezultat të thellë 6-0, duke barazuar kështu rekordin historik të ligës gjermane, kur OFC Kickers bombarduan Bayern-in me të njëjtin rezultat në 1974.

Dhe Scholl, i cili fitoi tetë trofe gjatë karrierës së tij tek Bayern, beson se Ancelotti ka çliruar lojtarët ndikimi i Guardiola gjatë tre viteve të tij në pushtet.

“Bayern po kalon mirë, Ancelotti i ka liruar ato. Ato janë të lirë nga ‘zinxhirët’ e Pep,” tha ai për ARD.

Artikulli paraprakGullit jashtë Holandës
Artikulli tjetërZyrtare: Godet sërish Sigal Prishtina