Konsiderohej si ndeshja përcaktuese për titulline  kampionit në Bundesliga.

Rivalët më të mëdhenjë në futbollin gjerman, Dortmuned-Bayern Munich, për herë të parë luajtën pa tifozë në Signal Iduna Park, i takoi bavarezëve me rezultat minimal 0-1, që ka mjaftuar për tri pikët ndoshta vemdimtare, shkruan Korneri.net

Golin e vetëm e shënoi dhe atë tepër të bukur nga mbrojtësi Joshua Kimmich në fund të pjesës së parë, dhe ky rezultat nuk ndryshoi më përkundër tentimeve që bënë vendasit që së paku ta barazojnë rezultatin. Me këtë fitore Bayern shkon në kuoten e 64 pikëve, 7 më shumë se Dortmundi, dhe pa dyshim që bavarezët po i afrohene dhe më shumë titullit të radhës. /Korneri.net

Artikulli paraprakIbra nuk është lënduar rëndë, Milan buzëqesh
Artikulli tjetërWolfsburg deklasoi Leverkusenin në udhëtim, Rashica nuk fiton me Werder, spektakël në Frankfurt