Gjiganti gjerman Bayern Munchen nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 ndaj Schalke, në një ballafaqim me shumë raste por në fund të dyja ekipet ndanë pikët.

Fillimisht Lewandowski kaloi në epërsi Bayernin, kurse rezultatin përfundimtar e vulosi Naldo.

Në takim tjera të ditës së sotme, Herta fitoi 1:0 ndaj Ingolstadt, G’ladbach ndaj Frieburg 3:0, Hoffenheim 4:0 mposhti Mainz, kurse Koln poashtu me rezultat minimal 1:0 fitoi ndaj Wolfsburg.

Artikulli paraprakZyrtare: Supermbrojtësi afrikan i bashkohet Trepçës 89′ në Antalia
Artikulli tjetërZyrtare: Peja ndaj Trepçës do të paraqitet pa trajnerin Todorov dhe Veselin