Lajm befasues për “Reds”.

E ardhmja e Sadio Mane në Liverpool është në dyshim pasi Bayern Munich po e lidh atë me një ofertë të papritur dhe të fuqishme, e cila do ta kënaqte lojtarin dhe agjentin e tij, përcjell Korneri.net

Mane, forma e të cilit në javët e fundit ka qenë e jashtëzakonshme, po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij si Mohamed Salah, por, ende nuk ka pasur diskutime të rëndësishme për zgjatjen e qëndrimit të tij në klub, i cili filloi në qershor 2016 pasi ai nënshkroi nga Southampton. Raportet në Gjermani dolën të hënën mbrëma duke pretenduar se drejtori sportiv i Bayernit Hasan Salihamidzic u takua me përfaqësuesit e Mane në Mallorca të premten e kaluar.

Megjithatë, disa burime këmbëngulin se emri i Manes nuk ishte diskutuar. Agjencia e 30-vjeçarit kujdeset gjithashtu për sulmuesin e Bayern Serge Gnabry. Lidhja me Bayernin i befasoi plotësisht zyrtarët e Anfield. Mane nuk ka dhënë kurrë ndonjë indikacion se ai është duke bërë diçka tjetër përveç përgatitjes për pesë ndeshjet që mund ta shohin ende Liverpool-in si skuadra që di t’i mbledh të gjitha trofetë,  duke filluar nga Aston Villa sonte.

Por koha e shfaqjes së kësaj lidhjeje është domethënëse, pasi Bayern historikisht e ka gjetur veten në mes të historive të mëdha të transferimeve në prill ose maj, të cilat kanë ardhur në realizim, të tilla si kur nënshkroi Mats Hummels, Mario Gotze dhe Robert Lewandowski nga rivalët gjermanë Borussia Dortmund. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here