Mesfushori fantastik italiane, Marco Verratti kërkohet më të madhe nga Inter dhe Juventus, por është Bayern Munchen ai që e ka shënuar me prepotencë emrin e tij, në listën e kandidaturave për futbollistin e Paris Saint Germain, me kërkesën e Carlo Ancelottit, i cili ka punuar edhe më parë me mesfushorin italian, pikërisht në periudhën kur drejtonte klubin francez.

Gjithnjë sipas “Le Parisien”, trajneri i Bayernit i ka nisur prej kohësh bisedimet me futbollistin, të cilin ai e konsideron si zëvendësuesin ideal të Xabi Alonsos, kontrata me kampionët e Gjermanisë e të cilit skadon në fund të këtij sezon

Artikulli paraprakHedhën poshtë spekulimet: Eder dhe Barbosa nuk largohen nga Inter, por drejt Premier League është ky futbollist?
Artikulli tjetërBarazim në Torino, Milan e riktheu rezultatin në mënyrë spektakolare