“Përpjekja e dytë e Bayernit më në fund ka sukses”. Kështu e nis shkrimin e ditës së sotme e përditshmja gjermane “Sport Bild” e cila ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes mes Bajernit dhe mesfushorit të Schalkes, Leon Goretzka.

Pas marrëveshjes me lojtarin, janë dy opsioni që Bayerni do të vendosë në zbatim:

Së pari, nëse Bajerni do tentojë të arrijë marrëveshjen me Schalken që mesfushori 22-vjeçar të transferohet gjatë kësaj merkatoje.

Së dyti, në bazë të marrëveshjes me talentin gjerman, Bayerni do të presë vitin 2018 për të kryer këtë transfertë me parametra zero.

Por vështirë se Schalke 04 do t’i rezistojë ofertës së Bayernit, pasi në të kundërt do të humbuë një “xhevahir” që të largohet me parametra zero.

Por për të mos e shtyrë deri në verën e vitit 2018, javën e ardhshme këshilltari i lojtarit Jörg Neubauer Sabener do të udhëtojë drejt Mynihut për të gjetur zgjidhjen sa më shpejt.

Artikulli paraprakAkoma në negociata, por Spalletti ka një kusht për zyrtarët e Interit…
Artikulli tjetërNuk do ta besoni ekipin e ri të Stefano Pioli