Bayern Munich's German midfielder Joshua Kimmich (C) celebrates scoring with his team-mates during the Champions League group B match between FC Bayern Munich and Celtic Glasgow in Munich, southern Germany, on October 18, 2017. / AFP PHOTO / GUENTER SCHIFFMANN (Photo credit should read GUENTER SCHIFFMANN/AFP/Getty Images)

Ndeshja kryesore e grupit B, përfundoi me fitoren e pastër dhe me meritë të Bayern Munchen ndaj Paris SG me rezultat 3:1, dhe në këtë mënyrë francezët pësuan disfatën e parë në grup, por fal fitores 3:0 në shtëpi, PSG kalon tutje nga pozita e parë.
Robert Lewandowski e nisi me gol që në start të ndeshjes, për ta dyfishuar epërsinë Coretin Tolisso me një gol të bukur me kokë.
Me të nis pjesa e dytë për PSG realizoi talenti i madh Lylian Mbappe, ndfërsa rezultatin final e vuri sërish Tolisso me golin e dytë personal.

Në të njëjtin grup Anderlecht fitoi te Celtic 0:1, por nuk iu desht asgjë pasi skuadra skoceze do të luan në Europa League, kurse ajo mbretërore belge në shtëpi. /Korneri.net

Artikulli paraprakBarça e Juve e mbyllin me fitrore, Sporting në Europa League
Artikulli tjetërFOTO/ Ish-futbollisti i Prishtinës kapet me 9 kg kokainë, dënohet me 8 vite burg