Bayern Munchen shënoi fitoren e dytë ndaj Leipzig brenda katër ditësh, por këtë herë në Bundesliga. Bavarezët që e eliminuan këtë skuadër të fortë nga Kupa e Gjermanisë, këtë herë fituan për pikë duke e mposhtur me rezultat 2:0, atëherë kur mysafirët mbetën me një futbollist më pak në fushë pas përjashtimit të Ëilli Orban.

Golat për Bayern i shënuan James Rodriguez dhe Robert Leëandoëski, që del sërish në krye të tabelës me 23 pikë, tri më shumë se Dortmundi që po laun dobët kohëve të fundit. /Korneri.net

Artikulli paraprakReagim i gjatë i KF Flamurtarit
Artikulli tjetërHazard vendimtar në fitoren e Chelsea