Anësori sulmues i Bayern Munchen, Douglas Costa, rrezikon të mbyllë para kohe sezonin. Sipas mediave gjermane, lëndimi në gju i pësuar nga braziliani i Bayern Munchen është më i rëndë se që ishte parashikuar, aq sa mund të duhet edhe një ndërhyrje kirurgjikale.

Megjithatë, stafi mjekësor i kampionëve të Gjermanisë do t’i bëjë disa vizita të tjera mjekësore lojtarit me shpresen që lëndimi mos të jetë shumë serioz, dhe të zgjidhet vetëm me anë të terapive, në mënyrë që Costa të jetë sa më parë në dispozicion të trajnerit Ancelotti.

Artikulli paraprakInter në verë synon dyshen fantastike të Romës…
Artikulli tjetërDeulofeu: Nuk mendojë për të ardhmën, jam i lumtur te skuadra më e famshme në botë…