Trajneri italian Carlo Ancelotti ka filluar të kërkojë për një sulmues të klasit botëror dhe ai është Yannick Ferreira Carrasco i Atletico Madrid, raportojnë mediat gjermane.

Raportohet thuhet se Ancelotti është gati të ofrojë plot 100 milionë euro për të plotësuar klauzolën e largimit të 23-vjeçarit.

Artikulli paraprakBotërori me 48 kombëtare: Evropa humb në këtë aspekt….
Artikulli tjetërPas lëndimit të Pjaca-s, Juventus përzihet në “pazar” të Milanit….