Bayern Munich's German midfielder Joshua Kimmich (C) celebrates scoring with his team-mates during the Champions League group B match between FC Bayern Munich and Celtic Glasgow in Munich, southern Germany, on October 18, 2017. / AFP PHOTO / GUENTER SCHIFFMANN (Photo credit should read GUENTER SCHIFFMANN/AFP/Getty Images)

Ndeshjet e xhiros së 14-të në Bundesligë sollën rezultate interesante, ku përpos Bayern që fitoi me rezultat 3:1 ndaj Hannoverit, Borussia Dortmund nuk arriti më shumë se një barazim 1:1 në udhëtim te Leverkusen.

Disfatë turpëruese këtë javë ka pësuar Leipzig që pësoi katër gola të udhëtim te Hoffenheim, duke u kthyer një hap prapa bga lufta për titull.

Në takimet tjera të ditës së shtunë,
Mainz pësoi në shtëpi nga Augsburg me rezultat 1:3, kurse Werder Bremen fitoi 1:0 ndaj Stuttgart./Korneri.net.

Artikulli paraprakStatistikat dhe informacionet Llapi-Trepça ’89
Artikulli tjetërPerez hap thesin, Reali ka 200 milionë euro për transferime