Bayern Munchen është skuadra e fundit që është future në garë për talentin e madh Oliver Burke anëtarin e skuadrës dikur më të famshme angleze Nottingham Forest.

Mesfushori ofanziv 19-vjeçari është lojtari më perspektiv në Evropë dhe sihet ideal në çdo skuadër dhe në çdo skemë që aplikojnë trajnerët.

Slocezi i cili ka luajtur dy ndeshje për përfaqsuesen e tij, konsiderohet lartë nga Bayern pasi është gati t’i ofrojë 10 milionë funte (rreth 14 milionë euro), andaj mund të paramendoni se për çfarë futbollisti bëhet fjalë, pasi bavarezët kurrë nuk gabojnë në vendime.

Artikulli paraprakEdhe Maradona festoj “pokerin” e Napolit
Artikulli tjetërVdes gjatë ndeshjes Everton-Stoke