Sipas Sky Deutschland, Bayern Munich ka zgjatur kontratën me Jamal Musiala deri në 2025.

Talenti i madh 17 vjeçar, ka befasur  me rritjen enorme të cilësisë dhe duke e parë që lojtari anglez mund të bëhet një super mesfushor, bavarezët nuk e kanë lënë asnjë mundësi që ait ë largohet apo ndonjë klub t’i afrohet, përcjell Korneri.net

Duke i parë cilësitë e tij, shumë klube të njohura evropiane, kërkuan bisedime me agjentin e tij dhe Bayernin, mirëpo këta të fundit nuk deshtën as të dëgjojnë për oferta duka ia vazhduar kontratën për katër vjet, edhe pse në rast se djaloshi i ri ecën me këtë ritëm, vështirë se Bayern do ta lëshojë deri në moshën të shtyer. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here