MUNICH, GERMANY - SEPTEMBER 13: Joshua Kimmich of Bayern Muenchen scores his second and his sides fourth goal during the UEFA Champions League Group D match between FC Bayern Muenchen and FC Rostov at Allianz Arena on September 13, 2016 in Munich, Germany. (Photo by Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

Nëse Bayern Munchen luan në këtë mënyrë me Ancelottin në krye, atëherë gjasat për ta fituar Ligën e Kampionëve janë të mëdha.

Po themi kështu pasi strategut italian nuk i pëlqejnë shumë rezultate e Thella, por vetëm fitorja, siguria në lojë dhe në fund…kuptohet, trofeu me veshë të mëdhenjë, sepse për këtë është specialist.

Bayern deklasoi Rostov 5-0, me golat e Robert Leëandoëski, Thomas Muller, Joshua Kimich dy herë dhe një të Juan Bernat. Pesë me yll për bavarezët që shkëlqyen në çdo aspekt të lojës.

Në ndeshjen tjetër Atl.Madrid fitoi në udhëtim 0-1 te PSV me të vetmin gol të shënuar nga Saul Niguez, kurse vendasit në fund të pjesës së parë e huqën penalltinë, pasi nga 11. metra dështoi Andres Guardado.

 

Artikulli paraprakBarcelona u shfrye ndaj Celtic
Artikulli tjetërSuper Milik, Napoli sigurtë ndaj ukrainasve