Bayern Munich's midfielder Thomas Mueller (2ndR)and his teammates celebrate during the German Super Cup football match final Borussia Dortmund vs FC Bayern Munich in Dortmund on August 14, 2016. / AFP / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Menjëherë trajneri i madh dhe i trofeve Carlo Ancelotti fitoi në kampionatin gjerman. Strategu italian me Bayern Munchen e fitoi Superkupën e Gjermanisë duke e mposhtur rivalin më të madh Borusia Dortmund 0-2, me golat që i shënuan Arturo Vidal dhe Thomas Muller.

Bayern barazohet pikërisht me Dortmundin sa i përket trofeve të Superkupës, tashmë me nga pesë të fituara, që padyshim janë dy skuadrat me rekordin më të madh të fituesve në këtë garë.

Bayern fitoi Superkupën e Gjermanisë

Artikulli paraprakRio 2016: Habit futbollistja, mbron organet gjenitale si të ishte mashkull
Artikulli tjetërErmir Lenjani transferohet te Guingamp