Klubi më i madh gjerman Bayern Munxchen ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë pas fitores minimale ndaj Wolfsburg me rezultat 1:0. Golin e vetëm e shënoi braziliani super i talentuar Douglas Costa pas 18 minutash lojë, dhe mjaftoi deri në fund që bavarezët ta kalojnë edhe këtë pengesë që nuk është se bëri shumë në Alianz Arena.

Nga ana tjetër Borussia Moenchengladbach  fitoi 0:2 në udhëtim te Greuther Fuerth, dhe poashtu siguroi vend në çerekfinale. Golat për mysafirët i shënuan Oscar Wendt dhe Thorgan Hazard nga penalltia.

 

 

Artikulli paraprakRoma e hatashme, fitoi bindshëm me dhe spektakël ndaj Fiorentinës
Artikulli tjetërSuarez e dërgoi Barcelonën në finale, e vet nuk do ta luajë atje