Shumë shpejt ka reaguar klubi shumë i madh gjermand he evropian, Bayern Munchen, pas spekulimeve për një largim të mundshëm të sulmuesit Robert Lewandowski.
U mendua se pas një mospajtimi që kinse ka pas polaku dhe stratregu italian Carlo Ancelotti, Lewa do të largohet nga Bayern, zyrtarët e klubit reaguan me një letër të hapur, shkruan Korneri.net.

“Kush tenstin bisedime me Lewandowskin rrezikon të dënohet nga FIFA. Nuk ka asnjë gjasë që Robert të largohet nga klubi ynë, ndërsa duhet të kenë kujdes klubet tjera në këtë drejtim sepse çdo tentim për të fol me të do të sanksionoheb” ka thënë klubi bavarez dhe agjenti i tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakU21: Italia luajti, Çekia fitoi
Artikulli tjetërE pabesueshme: Milan sakrifikon kapitenin plus 15 mln euro për mesfushorin argjentinas