Bayern Munchen ka realizuar fitore të lehtë ndaj Zeiss Jena-s, të cilën e mposhti me rezultat 0-5 në kuadër të Kupës së Gjermanisë.

Tre gola nga Lewandowski dhe një gola të shënuar nga Vidal dhe Hummels ishin të mjaftuëshem për fitoren e lehtë të skuadrës bavareze.

Artikulli paraprakLacazette shkëlqen në fitoren e dytë radhazi të Lyon-it
Artikulli tjetërRio 2016: Usain Bolt shkruan historinë