UEFA ka azhurnuar renditjen e klubeve në fund të fazave të grupeve të Champions League dhe Europa League.

Nuk ka ende asnjë befasi sa i përket pozitës së parë në Evropë. Vazhdon të jetë i pari kampioni aktual Bayerm Munich, me Barcelonën që e ndjek, kurse në pozitën e tretë mbetet Juventusi, që e ka lënë mbrapa Real Madridin.

Këtu janë marr përsipër edhe klubet nga Europa League që kanë mbledh mjaftë mirë andaj renditja në përgjithësi e klubeve më të mira evropian është kjo.

 1. Bayern 122.00 – 2. Barcelona 116.00 – 3. Juventus 113,000 – 4. Real Madrid 112,000 – 5. Atlético Madrid 110.00 – 6. Manchester Qyteti 105,000 – 7. Paris Saint-Germain 101,000 – 8. Manchester United 97,000 – 9. Sevilla 92,000 – 10. Liverpool 90,000 – 11. Arsenal 88,000 – 12. Tottenham 82,000 – 13. Borussia Dortmund 81,000 – 14. Chelsea 79,000 – 15. Porto 77,000 – 16. Lyon 76,000 – 17. Shakhtar Donetsk 75,000 – 18. Roma 75,000 – 19. Ajax 72,500 – 20. Napoli 72,000 – 25. Inter 53,000 – 29. Atalanta 45,500 – 36. Lazio 39,000 – 54. Milan 28,000. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here