Llapi mori pikë te Gjilani.

Me Valmir Veliun në top formë Llapi kthehet në shtëpi me një pikë të vlefshme, kurse tashmë Gjilanin e kthen dy hapa mbrapa titullit kampion, shkruan Korneri.net

Takir Batatina foli pas ndeshjen se luajtur në Gjillan, duke lavdëruar skuadrën e tij, por assesi edhe kundërshtarin.

“Llapi po tregon se është lideri i Superligës, dhe pa Llapin Suprliga nuk ka hijeshi, kjo ështëe e para. Duke e ditur se Gjilani ka skuadër të mirë, ne kemi qenë të vëmendhashëm nga minuta e parë . kemi realizuar golin shumë herët  dhe kemi mundur të realizojmë edhe golat tjerë që në pjesën e parë dhe ta përfundojmë tërë ndeshjen, pasi nëse e shohim taktikisht në të gjitha aspektet ne e kemi dërmuar Gjilanin, dhe i kemi treguar se ne e meritojmë të jemi në pozitat e para të renditjes tabelare para gjitha që janë para nesh, pasi dihet pse dhe si janë atje, por sigurisht se kjo do të ndryshoj më vonë në mënyrë që mos t’iu shkoj huq mundi i lojtarëve të mi”,deklaroi Batatina pas ndeshjes për Supersport Kosova, por mendon se Llapi ka merituar më shumë pikë se që ka tani.

“Është mëkat që nuk kemi marr më shumë pikë në katër ndeshjet e fundit, pasi në të gjitha dneshjet lojtarët e mi e kanë këtë angazhim dhe motiv, dhe sot më gëzoj fakti luajtën ndaj një Gjilani që neve nuk na bindi se mundet të bëhet kampion”, tha në fund Batatina. /Korneri.net

Artikulli paraprakRapid Methods In essay have – Insights
Artikulli tjetërDog Food Storage: The Google Strategy